نگران نباشید، آب گرم و سرد به یک اندازه دست ها را تمیز می کنند

بر اساس پژوهش رستوران ‌ها دیگر ملزم نیستند برای شستن دست، آب گرم در اختیار مشتریان بگذارند و این به معنی کاهش هزینه گرم کردن آب است. گروهی از پژوه شگران در دانشگاه "راتگرز" (Rutgers) در صدد برآمدند در مورد این باور عمومی که آب ولرم یا گرم فایده بیشتری در نظافت دارد تحقیق کنند.

نگران نباشید، آب گرم و سرد به یک اندازه دست ها را تمیز می کنند

فروردین ۱۵, ۱۳۹۹ توسط cliniczeytoon0
cliniczeytoon13-1200x800.jpg

تأثیر اصلی این پژوهش این است که رستوران ‌ها دیگر ملزم نیستند برای شستن دست، آب گرم در اختیار مشتریان بگذارند و این به معنی کاهش هزینه گرم کردن آب است.در انجام این پژوهش، گروهی از پژوهشگران در دانشگاه “راتگرز” (Rutgers) در صدد برآمدند در مورد این باور عمومی که آب ولرم یا گرم فایده بیشتری در نظافت دارد تحقیق کنند. توصیه سازمان‌ های بهداشتی آمریکا نیز کمابیش با این باور همسو بوده است.از بیست نفر داوطلب خواسته شد هر کدام دست‌ هایشان را بیست بار با آب در دماهای ١٥، ٢٦ و ٣٨ درجه سانتیگراد همراه با مقادیر متفاوت صابون از نیم تا ٢ میلی ‌متر بشویند. پیش از هر بار شستشو، دست ‌های این افراد به میکروب‌ های غیرمضر آغشته می ‌شد.نتیجه تحقیقات نشان داد که میزان از میان رفتن میکروب ‌ها با تغییر در دمای آب و میزان صابون مورد استفاده ارتباطی ندارد.
سرپرست این برنامه تحقیقاتی گفته است که وقتی مردم دست خودشان را با آب گرم می ‌شویند احساس بهتری دارند اما از نظر میکروب زدایی، دمای آبی که مورد استفاده قرار می ‌دهند عملاً بی تأثیر است.
البته پژوهشگرانی که این تحقیق را انجام داده ‌اند می ‌پذیرند که این تحقیق فاقد دامنه و عمق کافی بوده و برای یافتن بهترین راه زدودن باکتری ‌های مضر از دست، به بررسی بیشتری نیاز است.
سازمان بیمه درمانی انگلیس به مردم توصیه می ‌کند که دست خود را با آب سرد یا گرم، هر کدام که ترجیح می ‌دهند، بشویند اما تأکید دارد که باید مقدار کافی صابون به کار ببرند و زمان شستن دست هم حداقل بیست ثانیه باشد. همچنین مالیدن دست ‌ها به نحوی که تمامی سطح آنها شسته شود مهم است.


پاسخ دادن

آدرس ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری نشانه گذاری شده اند *تماس با ما

تهران: توبان شهید بابایی-شهرک شهید بهشتی
خیابان نسترن-نبش سروستان سوم

تلفن: ۹۸۲۱۴۰۷۷۳۰۳۹+

ایمیل: info@cliniczeytoon.com

درمانگاه شبانه روزی زیتون